Kostanjeva torta

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

tema odprta - 18. okt 2006 7:35 | ogledi: 3.690 | odgovori: 4

Rada bi vam povedala recept za zelo dobro kostanjevo torto. Sedaj je čas za to. Jaz jo delam že veliko let in lahko rečem, da jo vedno pohvalijo.

Rabite tele sestavine: 500 g kostanjev (kuhanih, olupljenih in zmletih-kostanjev pire),250 g sladkorja,naribana lupina ene limone,1/2 žličke cimeta 75 g mandeljev mletih,margarino za pekač.

Nadev:1/2 l sladke stepene smetane,1 zavitek vanilijevega sladkorja

Glazura:200 g sladkorja v prahu,1 žlica kakava ,2 žlici ruma,2 žlici vode.

Priprava:ločimo rumenjake in beljake. Rumenjake v skledi penasto zmešamo s sladkorjem. Vmešamo mandelje,limonino lupino, cimet in kostanjev pire.Beljake stepemo v rtd sneg in previdno vmešamo.

Tortni model 24 cm premera namažemo z margarino.Obložimo s peki papirjem.Tudi papir namažemo.Zmes iz kostanja damo v model.Postavomo ga v že ogreto pečico na najnižjo mrežo. Pečemo 55 monut na 180 stopinj. Ko je torta pečena jo vzamemo iz pečice in pustimo, da se nekoliko ohladi.Torto vzamemo iz modela in jo pustimo, da se ohladi.Ohlajeno dvakrat zelo previdno prerežemo, ker se testo zelo rado zlomi.Nadevamo jo s stepeno in sladkano sladko smetano in oblijemo s čokolado.Potem jo lahko poljubno okrasimo.

Torta je res dobra in vredno se je potruditi. Seveda pa recept ni zrasel na mojem zelniku ampak ga imam iz ene stare kuharske kjige.

Poskusite in povejte kako vam je všeč.

Lep pozdrav!

Romanad

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

18. okt 2006 8:42

saj bi, ampak se mi zdi, da vseh sestavin nisi napisala. Preglej še enkrat tale tvoj recept! Lisa

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

18. okt 2006 8:50

Manjka količina jajc!

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

18. okt 2006 9:59

Seveda se opravičujem potrebujete 6 jajc. Romanad

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

26. okt 2006 14:12

Pozdravljeni! Razen tega, da sem pozabila jajca je recept takšen kot mora biti. Naj vas ne moti, da v njem ni moke.Namesto moke je kostanjev pire.Preizkusite recept sedaj, ko je kostanj svež,sedaj je najboljša. lep pozdrav! Romanad

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti